عیب یابی پکیج شاپه مدل آنالوگ و دیجیتال

ارور چشمک زدن LED 30

علت بروز این خطا روی پکیج آنالوگ شاپه تشکیل نشدن شعله یا جرقه نزدن است که دلیل آن می‌تواند قطع شدن گاز و یا خراب بورن سنسور ها، خود شیر گاز و در حالت بد تر برد دستگاه باشد. یکی دیگر از احتمالاتی که باعث ایجاد این خطا روی دستگاه می‌شود، برعکس بودن دو شاخه برق است.

ارور چشمک زدن LED های ۳۰ و ۴۰

ال ای دی های ۳۰ و ۴۰ در صورتی شروع به چشمک زدن می‌کند که مشکلی در سیستم گردش آب وجود داشته باشد. گردش نا درست آب در سیستم پکیج می‌تواند به خاطر بسته بودن شیر ها یا وجود مشکلی در پمپ آب باشد. در صورتی که مبدل نیز دچار رسوب گرفتگی شده باشد این ارور به وجود خواهد آمد. البته خرابی برد نیز ممکن است مسبب ایجاد این خطا باشد.

ارور چشمک زدن LED های ۳۰ و ۵۰

این خطا اصولا به خاطر مشکلی در فشار هوای داخل لوله ها بروز می‌دهد. این فشار نامناسب می‌تواند به دلیل خرابی فن و عدم تهویه مناسب، گرفتگی دودکش و تخلیه نشدن هوا، وجود اشکال در فن پرشر یا خرابی برد باشد.

ارور چشمک زدن LED های ۳۰ و ۶۰

علت به وجود آمدن این خطا وجود مشکلی در NTC پکیج، عمل نکردن درست سیستم گرمایشی یا گردش نکردن آب در سیستم است.

ارور چشمک زدن LED های ۳۰ و ۷۰

اگر ایرادی در فلومتر دستگاه به وجود آمده باشد شاهد بروز این خطا خواهید بود. همچنین ممکن است وجود مشکل در سیستم آب گرم مصرفی دلیل بروز این خطا باشد.

خرابی برد یا رسوب گرفتن NTC  و خرابی آن از احتمالات دیگر نمایش این خطا می‌باشند.

کد خطای چشمک زدن LED های ۳۰ و ۸۰

وجود مشکل در NTC پکیج دیواری یا عمل نکردن درست سیستم گرمایشی موجب به وجود آمدن این خطا می‌شود.

ارور چشمک زدن LED 60

افت پرشر مدار گرمایش و در کل ایجاد مشکل در فشار آب باعث نمایش این خطا خواهد بود. خرابی برد نیز ممکن است باعث بروز این خطا شود.

رفع ارور پکیج شاپه دیجیتال

در پکیج های دیجیتال شاپه صفحه های نمایشگری وجود دارد که با نمایش یک کد، به شما خطای وارده را اعلام کرده و در عیب یابی پکیج یاریتان می‌کنند. در دفترچه راهنمای پکیج شاپه نیز علت تمام این کد ها نوشته شده است ولی همچنان می‌توانید در این قسمت از مقاله دلایل بروز کد ها پکیج شاپه را مطالعه فرمایید.

ارور E01 پکیج شاپه

این ارور که مشابه ارور چشمک زدن چراغ ۳۰ در پکیج آنالوگ است، در صورتی به وجود می‌آید که در قسمت جرقه زن پکیج مشکلی پیش بیاید. این خطا می‌تواند به علت خرابی شیر گاز یا الکترود هایی که باعث جرقه زدن می‌شوند باشد.

خرابی برد نیز می‌تواند سبب نمایش این خطا روی صفحه نمایشگر باشد.

ارور E02 پکیج شاپه

در صورت بروز مشکل در سیستم گرمایش، بالا رفتن بیش از حد دمای پکیج و در نتیجه فعال شدن ترموستات یا دماپای پکیج، این ارور روی صفحه نمایشگر پدیدار خواهد شد.

ارور E03 پکیج شاپه

مانند ارور چشمک زدن چراغ های ۳۰ و ۵۰ در پکیج آنالوگ، این خطا در صورتی نمایش داده می‌شود که مشکلی در فشار سیستم به وجود بیاید.

تخلیه نشدن درست دود از پکیج به علت سدود بودن راه دودکش یا فن فشار هوا، یا اشکال در حسگر های تشخیص دهنده دود و همچنین خرابی برد می‌توانند دلیل این مشکل باشند.

ارور  E05 پکیج شاپه

این خطا نیز معادل خطای چشمک زدن ال ای دی های ۳۰ و ۸۰ و یا ۳۰ و ۶۰ در پکیج های آنالوگ است. در صورت نمایش دادن این خطا روی صفحه نمایشگر پکیج دیجیتال شاپه باید سیستم گردش آب در پکیج، NCT پکیج و عملکرد صحیح آن یا رسوب گرفتنش مورد بررسی قرار گیرند. ممکن است مشکل کاملا جزئی و تنها مربوط به سیم های NCT باشد و به راحتی قابل تعمیر و تعویض باشد

ارور E06 پکیج شاپه

کد خطای E 06 که تقریبا به دلایل یکسانی با ارور چشمک زدن چراغ های ۷۰ و ۳۰ در پکیج آنالوگ شاپه روی صفحه نمایش پکیج دیجیتال ظاهر می‌شود، نشان دهنده وجود مشکلی در سیستم آب گرم است.

علت نمایش داده شدن این خطا در واقع ممکن است کاهش پرشر آب واحد یا کل ساختمان، بسته شدن مسیر آب یا وجود مشکلی در فلومتر دستگاه باشد.

ارور E10 پکیج شاپه

علت بروز خطای E10 در پکیج دیجیتال شاپه، کاهش فشار در مدار گرمایشی سیستم است که ممکن است دلیل بروز آن ایجاد مشکلی در برد اصلی نیز باشد.

این خطا مشابه خطای چشمک زدن چراغ ۶۰ در پکیج آنالوگ است.

ارور E25 پکیج شاپه

این خطا با ارور چشمک زدن چراغ های ۳۰ و ۴۰ در دستگاه آنالوگ معادل است. علت بروز دادن این خطا بسته شدن شیر ها و یا رسوب داشتن مبدل هاست. خرابی پمپ یا برد نیز می‌تواند دلیل بروز این خطا باشد.

ارور E35 پکیج شاپه

در صورت وجود هر گونه مشکل موقع روشن شدن پکیج این خطا روی نمایشگر ظاهر می‌شود. قطع شدن گاز، نبودن فشار کافی، وجود مشکل در سنسور های شعله و عدم امکان تنظیم شعله کوتاه یا اشکال در جرقه زدن می‌تواند دلیل بروز این خطا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *